Про нас Продукти Новини Контакти Мапа випробувань UA EN

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»


Добрива FERTIS — пожива для рослин, трубота про довкілля!

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»

16 березня 2021

Дослідження фізіологів доводять, що хлор — необхідний елемент для живлення рослин.

     Хлор відповідає за осмотичні процеси та водний баланс у клітині, бере участь в енергетичному обміні, стимулює діяльність ферментів, допомагає відновлюватися після грибних захворювань. Хлор відрізняється високою хімічною активністю.

     Проте потреба рослин у цьому мікроелементі дуже мізерна, до того ж рослин, які відчували б брак хлору, в природі не було виявлено. Хлорні сполуки потрапляють у ґрунт разом із поливною водою, мінеральними добривами та гноєм. 

     Вміст хлору в ґрунтах становить у середньому 0,01%, він міститься у складі добре розчинних сполук, завдяки чому дуже легко потрапляє у рослину. Різні рослини реагують на концентрацію хлору в ґрунтовому розчині не однаково.  

Серед рослин виділяють: 

  • високостійкі: цукрові, кормові та столові буряки, селера, спаржа; 
  • стійкі: зернові, кукурудза, ріпак, соя, капуста; 
  • частково стійкі: соняшник, горох, морква; 
  • нестійкі: картопля, плодово-ягідні культури, овочеві культури (помідори, перець, баклажан), трави та салати, розсада та квіти.   

     Накопичення хлору у верхніх шарах ґрунту відбувається в посушливих умовах та при вирощуванні на важких ґрунтах, тоді виникає горизонтальне хлорне засолення. Утім, засолення може стати наслідком внесення таких добрив, як нітроамофоска, діамофоска тощо, в них хлор міститься у вигляді баласту. Накопичуючись у верхньому та прикореневому шарі ґрунту, хлор підвищує сольовий індекс. 

     Хлор дуже мобільний і швидко потрапляє у рослину, чим перешкоджає поглинанню води та елементів живлення, пригнічує ріст кореневої системи, викликає фізіологічні захворювання рослин у вигляді хлорозу та некрозу листя, суттєво знижуючи врожайність культур. 

     Щоб не допускати надлишкового накопичення хлору на присадибних ділянках, краще використовувати добрива на основі сульфату калію, які є незамінним джерелом калію для всіх сільськогосподарських культур. Такі добрива не містять хлору і не призводять до засолення ґрунтів. 

     Добрива торгової марки FERTIS для присадибних ділянок не містять хлору та повністю забезпечують рослину поживними елементами.      

      Використання комплексних безхлорних добрив FERTIS на основі сульфату калію допоможе:  

  • подовжити термін зберігання зібраного врожаю;  
  • поліпшити колір та смак овочів; 
  • збільшити вміст крохмалю, білків, каротину та вітамінів; 
  • підвищити стійкість до стресових чинників (висока температура, дефіцит вологи, заморозки тощо). 

     Добрива FERTIS розроблені на основі науково-практичних досліджень для ландшафтних рослин, квітів, овочевих, плодових та ягідних культур з урахуванням українських агрокліматичних особливостей. 

     Лінійка комплексних добрив FERTIS для вирощування овочевих та плодово-ягідних культур містить збалансований набір основних елементів (азот, фосфор, калій) та мікроелементів, необхідних для високопродуктивного росту та повноцінного розвитку рослин впродовж усього вегетаційного періоду. 

     Поживні речовини легко засвоюються, підвищують стійкість рослин до хвороб та погодних стресів. 

     Результат — щедрий, якісний і здоровий урожай улюблених овочів та фруктів. Плоди матимуть привабливий зовнішній вигляд, високі смакові якості, довше зберігатимуться. 

     Зелені насадження покликані наповнювати садибу красою та дарувати позитивні емоції. 

     Добрива FERTIS — універсальний живильний комплекс для будь-яких декоративних дерев і кущів, садових квітів, ідеальний варіант для швидкого відновлення газонів після літньої спеки та зимового періоду. Будь-яка ландшафтна композиція матиме доглянутий, гарний вигляд, сприятиме гарному настрою. 

     Добрива FERTIS не містять шкідливих домішок, абсолютно безпечні для людини та навколишнього середовища. Мінеральні добрива пропонуються у зручних для споживачів упаковках: 1, 3, 5, 10, 20 кг.

     Серед добрив FERTIS ви знайдете саме те, що потрібно вашому городу, саду та газону! Добрива FERTIS можна придбати в торгівельних мережах: Епіцентр, Зелений світ, Leto та в онлайн магазинах ROZETKA, sadboks.com.ua та Fertis.prom.ua

 BINFIELD — офіційний імпортер та дистрибутор мінеральних добрив провідних європейських виробників: COMPO Expert GmbH, UAB ARVI Fertis та GRUPA AZOTY. +380 44 456 4126 [email protected] www.binfield.ua

Наша стаття на ресурсі: https://www.ogorodnik.com/articles/dobriva-fertis-pozhiva-dlya-roslin-trubota-pro-dovkillya

Останні новини