Успіх майбутнього врожаю починається ще на етапі обробки насіння. Кожна насінина — це потенціал, який може або повністю розкритися, або залишитися нереалізованим через стресові умови, що гальмують ріст та розвиток молодих рослин (посуха, дефіцит елементів живлення, перепади температур та ін.). Саме тому передпосівна обробка насіння фізіологічно активними компонентами стає інструментом №1 для отримання високого врожаю с.-г. культур.
Basfoliar® Kelp SL — мінеральне добриво-біостимулятор росту рослин на основі екстракту морських водоростей Ecklonia maxima із вмістом натуральних фітогормонів росту, призначене для позакореневих підживлень, систем фертигації, передпосівної обробки насіння та замочування розсади. Співвідношення ауксинів до цитокінінів 350:1 забезпечує стимуляцію росту кореневої системи та кореневих волосків, що значно збільшує площу поглинання кореневої системи.
Basfoliar® Kelp SL - ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
За рахунок високої концентрації ауксинів стимулюється активний розвиток кореневої системи. Синтез цитокінінів посилюється одночасно з розвитком кореневої системи, що забезпечує подальше збільшення надземної маси рослини.
ФУНКЦІЇ І ВПЛИВ АУКСИНІВ В РОСЛИНАХ:
ФУНКЦІЇ І ВПЛИВ ЦИТОКІНІНІВ В РОСЛИНАХ:
Чому фітогормони саме з водоростей?
Водорості постійно піддаються агресивним змінам умов існування: різкій зміні температури, освітлення тощо. Задля стійкості до таких умов у їхніх клітинах синтезується велика кількість фітогормонів. Тому при використанні Basfoliar® Kelp SL насіння отримує потужний поштовх до росту й розвитку та підвищує стійкість до стресових умов.
Впродовж тривалого періоду ми досліджували вплив Basfoliar® Kelp SL і визначили, що продукт пришвидшує ріст кореневої системи та впливає на кількість корінців.
У лабораторних дослідженнях спостерігали значно швидше проростання та випередження у розвитку проростків насіння, обробленого продуктом, порівняно з рослинами, насіння яких не оброблялося.
На фото зображені рослини озимої пшениці на третій та п’ятий день після проростання. Спостерігаємо, що рослини, оброблені стимулятором росту Basfoliar® Kelp SL, мають значно міцнішу кореневу систему та швидше розвиваються з моменту проростання. Уже через 5 днів рослини з обробкою почали активно нарощувати надземну частину, на відміну від рослин, які не оброблялися. Нижче на фото зображені корінці під мікроскопом: у варіанті з Basfoliar® Kelp SL спостерігається велика кількість кореневих волосків.
На наступних фото — рослини у фазі осіннього кущення. Вони суттєво відрізняються від контрольного варіанта, мають краще розвинену кореневу систему та надземну частину. Також було проведено зважування кореневої системи й надземної маси.
У подальшому ми провели заміри у фазі трубкування та визначили, що у варіанті, де застосовувався Basfoliar® Kelp SL, рослини мали краще розвинену й потужнішу кореневу систему.
Аналізуючи отримані результати за три роки, варто відмітити, що використання Basfoliar® Kelp SL для передпосівної обробки насіння озимої пшениці, дозволяє отримати приріст врожаю, в середньому, на 4,4 ц/га.
Виходячи з розрахунків економічної ефективності застосування добрива варто відмітити, що можна отримати додатковий чистий прибуток за роки досліджень у середньому — 84,3 EURO/га.
Передпосівна обробка насіння — це стратегічний крок, який визначає врожай ще на старті. Використання Basfoliar® Kelp SL забезпечує активний розвиток кореневої системи, стійкість до стресів і рівномірні сходи, що підтверджено як лабораторними, так і польовими випробуваннями. Завдяки високій концентрації природних фітогормонів рослини краще реалізують свій потенціал і формують вищу врожайність.
Наші контакти для зв'язку тут.
Телефон: | |
![]() |
+38 (044) 455-79-81 |
Електронна пошта: | |
![]() |
[email protected] |