Про нас Продукти Новини Контакти Мапа випробувань UA EN

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»


Збалансована та ефективна система удобрення — формула успіху від BINFIELD

Національний День Поля на тему «Сучасні технології у мінеральному живленні»

10 грудня 2020

Збалансована та ефективна система удобрення — формула успіху від BINFIELD, яку продемонстровано на полігоні інновацій Digital Field

Під час презентації першого в Україні онлайн-полігону аграрних інновацій Digital Field компанія BINFIELD представила ефективні технологічні рішення в удобренні сільськогосподарських культур, які забезпечують інтенсивний ріст та розвиток рослин у складних погодних умовах, сприяють максимальній ефективності азоту та мінімізують його втрати впродовж вегетаційного періоду.

Для основного внесення елементів живлення за вирощування кукурудзи та соняшнику на полігоні використовували комплексні гранульовані добрива FERTIS 5-15-30+S+B+Zn та FERTIS 8-24-24+S+B+Zn. Марки добрив підбирали з урахуванням біологічних особливостей культур та агрохімічної діагностики ділянок, яку провели спеціалісти компанії «Агрілаб». Добрива вирізняються своєю швидкою розчинністю в ґрунті, високим вмістом водорозчинного фосфору, більше як 90% від загального вмісту та наявністю у складі гранул мікроелементів.

Легкий старт

Одним із ключових етапів росту культурних рослин, зокрема кукурудзи, є фази органогенезу, в яких закладаються генеративні органи, тобто формується майбутня структура врожаю. Це відбувається на ранніх етапах росту. Для кукурудзи, залежно від групи стиглості, це 3−6-й листок. З року в рік це припадає на час, коли ґрунт недостатньо прогрітий та рослини перебувають в умовах дефіциту елементів живлення. Насамперед це стосується фосфору.

«Ми можемо суттєво мінімізувати вплив цих стресових умов, використовуючи внесення мікрогранульованого добрива Easy Start TE-Max 11-48-0 в зону насіннєвого ложа під час сівби», — зауважив 

Руслан Омельянович, агроном-дослідник компанії BINFIELD.

Середні багаторічні прирости урожайності за використання цього продукту становлять: на кукурудзі 6−8 ц/га та соняшнику — 3,5−4,5 ц/га. Застосування, як порівняти з основним внесенням, невеликої кількості мікрогранульованого добрива Easy Start TE-Max 11-48-0 із точним розміщенням в зону насіннєвого ложа дає можливість отримати посіви, які динамічно розвиваються від моменту появи сходів. Втім, варто пам’ятати, що такий агротехнічний прийом не є заміною внесення добрив під основний обробіток ґрунту, а є ефективним його доповненням, про що зауважив агроном.

Для наочного прикладну нижче наведено динаміку температури ґрунту та розвиток рослин в умовах 2016 року.

Підсумкова презентація результатів полігону інновацій Digital Field

«Особливу увагу ми приділяємо вивченню азотного живлення за внесення КАСу з використанням інгібітора нітрифікації Novatec ONE. Нашим завданням є максимально підвищити ефективність внесеного азоту шляхом зниження непродуктивних втрат під час промивання в нижні горизонти ґрунту у разі надмірної кількості опадів за короткий проміжок часу та газоподібних втрат внаслідок процесу денітрифікації», — пояснив Руслан Омельянович.

Це досягається внаслідок сповільнення темпів процесу нітрифікації, а саме першого його етапу через пригнічення активності бактерій Nitrosomonas. Таким чином, ми акумулюємо в ґрунті амонійну форму азоту, яка трансформується в нітратну за підвищення температури ґрунту, що відповідає потребам культур.

Багаторічні випробування показують, що за використання інгібітора нітрифікації Novatec ONE в структурі форм мінерального азоту частка амонійної зростає, знижується потенційна денітрифікація, тобто відбуваються газоподібні втрати азоту. «Працюємо також над можливістю зниження норми азотних добрив за використання цього продукту. Отримуємо цікаві результати», — поділився спеціаліст.

Середні багаторічні прирости урожайності за внесення КАСу з використанням інгібітора нітрифікації Novatec ONE становлять: на кукурудзі 6–7 ц/га та озимій пшениці 5–6 ц/га

Компанія BINFIELD активно працює над впровадженням сучасних та ефективних технологічних рішень в удобренні сільськогосподарських культур. «За підтримки одного з наших ключових закордонних партнерів компанії COMPO Expert Gmbh у Чернігівській області вже 5 років поспіль функціонує R&D-центр з вивчення мінерального живлення культур. Обсяг робіт включає понад 80 дослідних варіантів на таких культурах, як: озимий ріпак, озима пшениця, кукурудза, соняшник та соя. Напрями досліджень дуже різноманітні, — зазначив Омелянович. — Це і основне внесення мінеральних добрив, обробка насіння різними фізіологічно активними речовинами, дуже детальне вивчення роботи інгібіторів нітрифікації та позакореневі підживлення. Крім цього, щороку ми проводимо величезну кількість досліджень у різних регіонах нашої країни з різними ґрунтово-кліматичними умовами». Проєкт першого онлайн-полігону аграрних інновацій Digital Field став для компанії BINFIELD новим викликом та досвідом. Такі демополя — це чудовий майданчик для обміну досвідом, цікавих дискусій та можливості прийняття правильних рішень. «Ми в тісній співпраці з партнерами по проєкту успішно пройшли всі виклики, зокрема й погодні, та націлені на подальшу клопітку роботу з просування ефективних технологічних рішень під час вирощування сільськогосподарських культур», — підсумував Омельянович.

 

Світлана Цибульська (AGP-Media)

 

Останні новини