Basfoliar Sun Protect SL

БАСФОЛІАР САН ПРОТЕКТ СЛ – комплексний продукт з вмістом бору та фізіологічно активних речовин для захисту плодово-ягідних культур в фазу формування та дозрівання плодів від пошкодження сонячним промінням та утворення опіків.

ПОШКОДЖЕННЯ СОНЯЧНИМ ПРОМІННЯМ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУР

Сонячне світло є рушійною силою для росту та розвитку рослин. В процесі фотосинтезу сонячна енергія перетворюється в вуглеводи. Проте в деяких випадках, сонячне світло викликає серйозне пошкодження тканин рослин, особливо товарної продукції плодово-ягідних культур. Плоди схильні до пошкоджень у вигляді сонячних опіків. Пошкодження товарної продукції може сягати до 50%, що залежить від особливостей культури та сорту.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В РОСЛИНІ ПІД ЧАС ПОШКОДЖЕННЯ ПРОМІННЯМ

Основними чинниками, що пошкоджують плоди та ягоди є активне ультрафіолетове випромінювання та високі температури, що викликають утворення вільних молекул кисню (О2) або пероксидів (Н2О2), які руйнують клітинні мембрани, чим викликають загибель клітини. Захисним механізмом в рослинному організмі є утворення антиоксидантів, основними серед яких є токоферол (Вітамін Е), аскорбінова кислота (Вітамін С), каротиноїди та фенольні сполуки. Важливою функцією α-токоферолу є збереження функціональності клітинної стінки в стресових умовах, в тому числі при заморозках. Одна молекула α-токоферолу може блокувати до 220 молекул кисню та пероксиду.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОШКОДЖЕННЯ ПЛОДІВ

Утворення опіків на плодах є наслідком їх перегріву або тимчасово високого УФ випромінювання. В теплі сонячні дні температура шкірки плодів може бути вищою на 10–15°С від температури навколишнього середовища і становити +50°С і вище, що викликає температури та пошкодження тканин плоду. Пошкодження тканин викликані перегрівом мають вигляд коричневих або темних плям з чіткими краями на поверхні плоду. При пошкодженні від УФ випромінювання в поєднанні з високими температурами пошкодження мають більш дифузний характер.

МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ПЛОДІВ ТА ЯГІД ВІД СОНЯЧНИХ ОПІКІВ

До складу Басфоліар Сан Протект СЛ входять антоксиданти у вигляді α-токоферолу та фенольних кислот, які нівелюють руйнівну дію кисню та пероксидів та стабілізують клітинні стінки. Крім антиоксидантів до складу продукту входять спеціальні абсорбенти, які поглинають УФ випромінювання і тим самим захищають поверхню плоду.

ВМІСТ ПРОДУКТУ:

  • α-токоферол
  • фенольні кислоти
  • УФ абсорбенти
  • Бор (В) 2,0%
  • Спеціальні адюванти для підвищення проникнення та ефективності
  • Густина: 1,07 кг/л
  • рН: 7,3

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАСТОСУВАННЮ

До складу Басфоліар Сан Протект СЛ входять фізіологічно активні речовини, які поглинаються поверхнею рослини та активуються в тканинах, які можуть пошкоджуватися під впливом низьких температур. Зазвичай, цей процес займає близько 24 годин. Тому обробку рослин рекомендується проводити щонайменше за 24 години до настання стресових умов. Період активної захисної дії становить від 7 до 10 днів. У випадку настання стресових умов після цього періоду рекомендується проводити додаткові обробки.

Рекомендована норма внесення 1,2 л/га при витраті робочого розчину 200 л/га. Концентрація, яка формується при даних нормах і становить 0,6%, є обов’язковою для отримання максимальної ефективності від застосування.