Basfoliar Frost Protect SL

БАСФОЛІАР ФРОСТ ПРОТЕКТ – комплексний продукт з вмістом бору та фізіологічно активних речовин для захисту плодово-ягідних культур в фазу цвітіння від пошкодження низькими температурами навколишнього середовища, заморозками.

ЗАМОРОЗКИ МАЮТЬ ДВА ОСНОВНІ НЕГАТИВНІ ЕФЕКТИ ДЛЯ РОСЛИН:
1. Загальна стресова реакція рослини на стресові умови – утворення вільних молекул кисню (О2) або пероксидів (Н2О2), які руйнують клітинні мембрани, чим викликають загибель клітини.
2. Формування кристалів льоду в клітинах, які пошкоджують та руйнують останні.

МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ РОСЛИН ВІД СТРЕСУ ПРИ ЗАМОРОЗКАХ

Природним механізмом захисту рослин від стресу є утворення антиоксидантів, які блокують негативний вплив кисню та пероксидів на клітину. Найбільш ефективними антиоксидантами в рослинному організмі є α-токоферол (Вітамін Е) та фенольні кислоти. Важливою функцією α-токоферолу є збереження функціональності клітинної стінки в стресових умовах, в тому числі при заморозках. Одна молекула α-токоферолу може блокувати до 220 молекул кисню та пероксиду.

При утворенні кристалів льоду в клітинах пошкоджуються їх стінки, що призводить до загибелі клітини та, зокрема, генеративних органів квітки. Це може призвести до часткової, або навіть повної втрати урожаю. Зменшити пошкодження тканин рослини можна за допомогою активних речовин – кріопротекторів, які знижують ймовірність утворення кристалів льоду. Найбільш чутливими до морозу є відкриті квітки плодових, молоді пагони винограду та молоді рослини овочевих культур.

Критичні температури для молодих пагонів винограду
Фаза розвитку Т, °С, загибель 10 суцвіть Т, °С, загибель 90 суцвіть
Розпускання бруньок-3,9-8,9
1-й листок-2,8-6,1
2-й листок-2,2-5,6
3-й листок-2,2-3,3
4-й листок-2,2-2,8
Мінімальні критичні температури при цвітінні яблуні
Фаза розвитку Критична температура, °С
Мишачі вушка<-4
Зелений бутон-3
Рожевий бутон-2
Цвітіння-1

ВМІСТ ПРОДУКТУ:

  • α-токоферол
  • кріопротектори
  • Бор (В) 2,0%
  • Спеціальні адюванти для підвищення проникнення та ефективності
  • Густина: 1,05 кг/л
  • рН: 7,4

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАСТОСУВАННЮ

До складу Басфоліар Фрост Протект входять фізіологічно активні речовини, які поглинаються поверхнею рослини та активуються в тканинах, які можуть пошкоджуватися під впливом низьких температур. Зазвичай, цей процес займає близько 24 годин. Тому обробку рослин рекомендується проводити щонайменше за 24 години до настання стресових умов. Період активної захисної дії становить від 7 до 10 днів. У випадку настання стресових умов після цього періоду рекомендується проводити додаткові обробки.

Застосування Басфоліар Фрост Протект знижує ризик пошкодження низькими температурами:

  • цвіту плодово-ягідних культур;
  • молодих рослин овочевих культур;
  • молодих пагонів та листків винограду.

Рекомендована норма внесення 1,2 л/га при витраті робочого розчину 200 л/га. Концентрація, яка формується при даних нормах і становить 0,6%, є обов’язковою для отримання максимальної ефективності від застосування.

В окремих випадках можливе дворазове внесення з нормою 0,6 л/га з інтервалом внесення 5 – 7 днів.